POMOC PSYCHOLOGICZNA ONLINE

Jeśli zmagasz się z depresją, lękiem lub innym zaburzeniem psychicznym umów wizytę u sprawdzonych psychologów i psychoterapeutów w poradnia-online. Psychoterapia online to skuteczna metoda pomocy. Zamów sesję psychoterapeutyczną przez internet.

DEPRESJA - POMOC ONLINE

Rodzaje zaburzeń nastroju są rozróżniane ze względu na rodzaj objawów, jakich doświadcza pacjent, ich intensywności oraz czasu trwania. Głównym kryterium jest nastrój, który może być obniżony lub nienaturalnie wysoki. Najczęściej występujące zaburzenia nastroju i emocji to: depresja, zaburzenia adaptacyjne, dystymia

Osoby z depresją doświadczają gorszego nastroju, tracą zainteresowania, nie odczuwają przyjemności z dotychczasowych rozrywek. Stają się wycofani, często mają problemy z apetytem oraz ze snem, dokuczają im pesymistyczne myśli o sobie i świecie. Niektóre osoby cierpiące na depresję są dodatkowo przekonane o braku swojej wartości, mają również myśli o śmierci lub o samobójstwie. Więcej o depresji dowiesz się:

Depresja – objawy, pomoc psychologa, leczenie.

Depresja mojego bliskiego – jak pomóc i wspierać?
Psychoterapeuci prowadzący psychoterapię depresji

Adrianna Szwarc

Joanna Sołtysik- Kowalska

Joanna Matusik

Agnieszka Staszczyk

Katarzyna Mendoń

ZABURZENIA LĘKOWE-TERAPIA LĘKU I NERWICY ONLINE
Zaburzenia lękowe (inaczej nerwice) to obok depresji najczęstszy problem natury psychicznej, z którym się spotykamy. Istnieją różne rodzaje zaburzeń lękowych. Lęk może być zarówno ogólny jak i specyficzny. Do tych najczęściej pojawiających się  rodzajów zaburzeń lękowych, można zaliczyć fobię społeczną, zespół lęku uogólnionego, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne(nerwica natręctw myślowych OCD) oraz zespół stresu pourazowego.  Nazwa „nerwica” obejmuje także inne rodzaje zaburzeń, takie jak:
  • zespół lęku panicznego, którego głównym objawem są ataki paniki
  •  fobie, czyli silny i paraliżujący lęk przed konkretną rzeczą (strach przed  pająkiem, psem) sytuacją (lęk wysokości, klaustrofobia) lub czynnością.
  •  zaburzenia hipochondryczne, czyli silny lęk przed poważną chorobą;

Nerwica jest źródłem ogromnego cierpienia, ale można to zmienić. Oferujemy profesjonalną pomoc w wyjściu z zaburzeń lękowych.
Poznaj psychologów - terapeutów od lęku

Joanna Sołtysik- Kowalska

Adrianna Szwarc

Agnieszka Staszczyk

Katarzyna Lasota

Joanna Kempińska

ZABURZENIA OSOBOWOŚCI

Zaburzenie osobowości to grupa zaburzeń, która wpływa na powstawanie zmian w obrębie cech charakteru. W przypadku zaburzeń osobowości występuje trwała cecha lub cechy charakteru, która jest oznaką zaburzenia. Wynikające z nich konsekwencje, takie jak wzory zachowania i myślenia, utrudniają danej osobie prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Są różne rodzaje zaburzeń osobowości (np.osobowość dyssocjalna, zależna,  anankastyczna, histrioniczna, schizoidalna, narcystyczna, chwiejno emocjonalna),  które wymagają odmiennego sposobu leczenia. Symptomy zaburzeń różnią się od siebie w zależności od danego typu.  Natomiast samo leczenie zaburzeń osobowości jest  podobne i  wymaga często długotrwałej psychoterapii.  Leczenie online – polecamy naszych dobrych psychoterapeutów, którzy specjalizują się w terapii zaburzeń osobowości.
Specjalista od zaburzeń osobowości

Adrianna Szwarc

Joanna Sołtysik- Kowalska

Joanna Matusik

Katarzyna Lasota