Joanna Sołtysik - Kowalska

Psycholog - Psychoterapeuta

Terapia indywidualna dorosłych i młodzieży

Zakres pomocy:
Wykształcenie:
  • Magister psychologii Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II w Lublinie
  • Całościowy 4-letni Kurs Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (w trakcie)
  • Studium Socjoterapii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży – studia podyplomowe
  • Szkolenie „Skala Inteligencji Stanford-Binet 5 – szkolenie kwalifikacyjne” Pracownia Testów Psychologicznych Pedagogicznych
  • Szkolenie „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”
  • Konferencja „Wyzwania readaptacji społecznej w praktyce”
O mnie:
Z wykształcenia jestem psycholożką, która ukończyła pięcioletnie studia o kierunku psychologia kliniczna. Ponadto ukończyłam dwuletnie Studium Socjoterapii Dzieci i Młodzieży, a obecnie kontynuuje ostatni rok 4-letniej Szkoły Psychoterapii. Posiadam doświadczenie w obszarze wsparcia osób, które opuszczają zakłady karne i doświadczają trudności w obszarze readaptacji społecznej. Pracuje w nurcie psychodynamicznym, który koncentruje się na relacji terapeutycznej i ma szeroki zakres zastosowania. Cenię sobie indywidualne podejście do pacjenta. Dbam o poszerzanie swojej wiedzy i doświadczenia poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Pracuję  terapeutycznie z dorosłymi oraz z nastolatkami.
Doświadczenie:
Przez kilka lat pracowałam jako psycholog w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie, gdzie współprowadziłam grupy terapeutyczne oraz pracowałam z pacjentami indywidualnymi. Ponadto pracowałam w Centrum Psychodietetyki i Leczenia Zaburzeń, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej  w Płocku, świetlicach środowiskowych. Posiadam również doświadczenie w opiniowaniu psychologiczno-sądowym. Obecnie swoje doświadczenie zawodowe poszerzam na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Bielsku- Białej. Od 2020r. pracuje z pacjentami zgłaszającym się z różnymi trudnościami w gabinecie prywatnym.