Joanna Matusik

Psycholog- Psychoterapeuta

Specjalista nie przyjmuje nowych pacjentów do terapii

Psychoterapia indywidualna dorosłych i młodzieży od 15 r.ż.

Joanna Matusik - ZnanyLekarz.pl
Zakres pomocy:
Wykształcenie:
 • Magister psychologii Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II w Lublinie
 • Całościowy 4 – letni Kurs Psychoterapii Psychodynamicznej w Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ Kraków, Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne
 • Studia podyplomowe „Seksuologia kliniczna” na SWPS w Katowicach – w trakcie 1 roku
 • Studia podyplomowe z zakresu Kryzysów Psychologicznych i Interwencji Kryzysowej realizowane przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Studia podyplomowe „Przygotowanie pedagogiczne”
 • Szkolenie „Praca z rodzicami doświadczającymi śmierci noworodka, narodzin dziecka chorego”
 • Szkolenie „Psychoterapia młodzieży – techniki pracy z nastolatkami”
 • Konferencja „Farmakoterapia, psychoterapia i rehabilitacja zaburzeń afektywnych” – uczestnictwo
 • Szkolenie „Metody diagnozy neuropsychologicznej w codziennej praktyce psychologa klinicznego”
 • Szkolenie „Zasady stosowania i interpretacji MMPI-2”
 • Szkolenie „Metoda Projekcyjna Test Plam Atramentowych Rorschacha”
 • Szkolenie „EEG Biofeedback I stopień cześć I”
O mnie:
Jestem psychologiem i psychoterapeutą, który w swojej pracy terapeutycznej integruje podeście psychodynamiczne z innymi nurtami terapii, aby dostosować sposób pracy do potrzeb pacjenta. Zajmuję się głównie zaburzeniami emocji, nerwicami, a także zaburzeniami osobowości, DDA oraz traumami. Ponadto pomagam w szeroko rozumianych trudnościach związanych z relacjami międzyludzkimi. Towarzyszę ludziom w lepszym rozumieniu siebie i otaczającego świata. Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 15 r. ż.

Pani Joanna jest najlepszym psychologiem. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc, której tak bardzo potrzebowałam. Dzięki Pani Joannie spoglądam inaczej na życie. Odnalazłam w sobie więcej siły i przede wszystkim poczucia własnej wartości. Rozmowa z Panią psycholog to największa przyjemność. Z całego serca polecam Panią Joannę osobom, które potrzebują profesjonalnego wsparcia.

M.

Bardzo polecam Panią Asię. Jest profesjonalną, a jednocześnie bardzo ciepłą osobą. Wyrozumiała, cierpliwa, potrafi pokazać człowiekowi perspektywę, której wcześniej nie był w stanie zobaczyć. Jestem jej bardzo wdzięczna.

Pacjentka

Zdecydowałam się na terapię chcąc odnaleźć siebie, zbudować system wartości oparty na przekonaniach, które mi służą, rozliczyć się z dzieciństwem i odpowiedzieć na pytanie - kim jestem? Z panią Joanną spotykamy się online od początku roku. Bardzo podobało mi się początkowe określenie celu terapii, monitorowanie gdzie jesteśmy na drodze do jego osiągnięcia. Pani Joanna jest bardzo uważna i zaangażowana. Celnie zadanym pytaniem potrafi zmienić perspektywę i otworzyć zupełnie nowe pola postrzegania problemu. Spotkania przebiegają w przyjemnej atmosferze, to bezpieczne miejsce do dzielenia się rzeczami trudnymi, czy takimi które wydają się śmieszne. Nie ma oceniania, jest wspólne przyglądanie się dlaczego działa się, bądź myśli tak a nie inaczej. Nareszcie czuję się ze sobą dobrze, nie udałoby mi się to bez pomocy pani Joanny.

Pacjentka
Doświadczenie:

Doświadczenie zawodowe zdobywam prowadząc od 12 lat własną praktykę psychologiczną, gdzie oprócz konsultacji psychologicznych i psychoterapii wykonuje szeroko rozumianą diagnostykę psychologiczną. Ponadto pracowałam w szpitalu, gdzie do moich obowiązków należała praca z pacjentami oddziału położniczo- ginekologicznego oraz pediatrycznego. Przez kilka lat pracowałam również na oddziale Psychiatrii, a także Neurologii z pododdziałem udarowym oraz konsultowałam pacjentów SOR i chirurgii ortopedycznej. Doświadczenie zawodowe zdobyłam również pracując z dziećmi oraz rodzicami jako psycholog szkolny w Szkole Podstawowej.