JAK MOGĘ ROZMAWIAĆ Z PSYCHOLOGIEM ONLINE

Czat

Rozmowa internetowa

Wideo rozmowa

Czat

Rozmowa internetowa

Wideo rozmowa

Spotkanie (czat, rozmowa internetowa, wideo rozmowa) ze specjalistą odbywa się za pośrednictwem Skype.

Termin rozmowy umawia się poprzez kalendarz wybranego przez siebie specjalisty na jego profilu. (Jeśli nie wiesz jak to zrobić zajrzyj do zakładki jak zarezerwować wizytę). Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty. Potwierdzenie płatności oraz umówienia konsultacji pojawia się w panelu użytkownika oraz wysyłane jest drogą mailową. Na 5 minut przed ustaloną godziną w dniu spotkania należy zalogować się do komunikatora Skype i o danej godzinie nawiązać połączenie ze specjalistą za pomocą otrzymanego loginu. Czas trwania konsultacji to 50 minut.
CZAT

Rozmowa z psychologiem przez komunikator tekstowy
Potrzebujesz konsultacji z psychologiem online, wolisz pisać niż mówić, cenisz anonimowość i nie chcesz ujawniać wizerunku, wybierz rozmowę tekstową, czyli czat przez Skype. Wielu osobom łatwiej jest w ten sposób poruszać trudne, wstydliwe tematy niż podczas rozmowy twarzą w twarz czy nawet rozmowy telefonicznej. Jednoczenie występuje tu dialog, interakcja, możliwość zadawania pytań o szczegóły, doprecyzowania ważnych kwestii, dlatego jest to lepsza forma niż e-mail. Ważne, by podczas opisywania sytuacji możliwie dokładnie przeanalizować swoje odczucia, emocje związane z tematem, który chcecie Państwo poruszyć, i opisać je specjaliście. Komunikacja za pośrednictwem czatu pozbawiona jest bowiem dodatkowych sygnałów, które podczas bezpośredniej rozmowy można zaobserwować z zachowania danej osoby. Na czacie – są tylko słowa i wszystkie emocje i niewerbalne sygnały trzeba ubrać w zdania i przekazać w tekście.
ROZMOWA INTERNETOWA

Rozmowa z psychologiem przez Skype bez wizji
Jeśli utrzymywanie kontaktu wzrokowego podczas rozmowy jest dla Ciebie trudne i krępujące wybierz rozmowę internetową Skype. Rozmowa internetowa to bardziej bezpośrednia forma kontaktu niż czat czy wiadomość, bogatsza o przekaz niewerbalny – Państwa ton głosu i sposób mówienia, odzwierciedlające stan emocjonalny (bez wizji). Pozwala to psychologowi na lepszy ogląd sytuacji i skuteczniejsze udzielenie pomocy. Równocześnie zachowujecie Państwo większe poczucie anonimowości niż podczas tradycyjnych konsultacji twarzą w twarz, co ułatwia swobodne mówienie o rzeczach trudnych.

Rozmowa internetowa prowadzona jest za pośrednictwem komunikatora Skype. Aby przebiegała bez zakłóceń, wymagany jest dostęp do komputera ze stałym łączem internetowym, wyposażonego w mikrofon i słuchawki (głośniki). Dla uniknięcia problemów technicznych, zalecamy wcześniej sprawdzić, czy posiadany sprzęt funkcjonuje prawidłowo.
kontakt- ikona- telefon
formy kontaktu- ikona skype
WIDEO ROZMOWA

Wirtualne spotkanie z psychologiem przez Skype z wizją
Wideo rozmowa to najwygodniejszy i najlepszy sposób kontaktu ze specjalistą. To najbardziej bezpośrednia forma kontaktu, która tak jak rozmowa w stacjonarnym gabinecie pozwala na przekaz werbalny oraz niewerbalny z powodu wizji. Pozwala to psychologowi na lepszy ogląd sytuacji i skuteczniejsze udzielenie pomocy. Jest to forma zalecana podczas sesji psychoterapii.

Wideo rozmowa  prowadzona jest za pośrednictwem komunikatora Skype. Aby przebiegała bez zakłóceń, wymagany jest dostęp do komputera ze stałym łączem internetowym, wyposażonego w mikrofon i słuchawki (głośniki) oraz kamerę. Dla uniknięcia problemów technicznych, zalecamy wcześniej sprawdzić, czy posiadany sprzęt funkcjonuje prawidłowo.