DIETETYK I PSYCHODIETETYK ONLINE
Psychodietetyk online

Psychodietetyka, łącząc w sobie wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, medycyny i psychologii, ma na celu wprowadzenie trwałych zmian w sposobie odżywiania i jakości życia. Dlatego, spotkania z psychodietetykiem mają na celu nie tylko ułożenie jadłospisu, który umożliwi pacjentowi wykonanie określonego zadania, ale przede wszystkim skupiają się na pracy nad zachowaniami, emocjami i sposobem myślenia osoby, która chce zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Psychodietetyk online pomaga osobom, które mimo wiedzy dietetycznej ponoszą porażki we wprowadzaniu zmian żywieniowych, a także tym, które zmagają się z zaburzeniami odżywiania.

Nierzadko u kobiet jak i mężczyzn czy nawet nastolatków dochodzi do nadmiernego zainteresowania kwestią jedzenia, wyglądu i masy ciała, a przyczyny prawdopodobnie można upatrywać w problemach natury psychicznej. Do najczęściej spotykanych zaburzeń można zaliczyć anoreksję, bulimie, kompulsywne objadanie się, jak również unikanie pewnych pokarmów. Ponieważ źródłem problemów nie jest samo jedzenie, warto kwestię rozpoznania emocji i realizacji potrzeb oraz ich zaspakajanie realizować pod fachową opieką psychodietetyka online.

Jeśli nie masz czasu na wizytę w gabinecie stacjonarnym zapraszamy na konsultacje żywieniową online z psychologiem dietetycznym. Spotkania z psychodietetykiem odbywają się w formię konsultacji przez internet – Skype.

Dietetyk online

Dietetyka to nauka o żywieniu osób zarówno zdrowych, jak również chorych. Zajmuje się zasadami odżywiania, łączeniem leków z żywnością oraz profilaktyka chorób zależnych od żywienia.

Dietetyk przez Skype to usługa, która może wyjaśnić wątpliwości dotyczące zdrowego odżywiania. Porada dietetyka online to więcej niż rozpisanie diety na podstawie wagi, wzrostu i składu ciała. Ponieważ każdy przypadek jest inny dietetyk kliniczny uwzględnia uwarunkowania genetyczne, choroby, preferencje żywieniowe, aktywność i tryb życia. Nasz dietetyk online to profesjonalista z doświadczeniem klinicznym.

Dietoterapia online- odżywianie w chorobie

Dietoterapia skierowana jest do osób z problemami zdrowotnymi, dolegliwościami i chorobami. Dobry jadłospis nie tylko zmniejsza ryzyko zachorowania, ale również skraca czas choroby.

Pomoc dietetyka klinicznego online skierowana jest do osób, które borykają się z problemem nadwagi, a także niedowagi i innymi chorobami, wymagającymi wprowadzania zdrowych nawyków żywieniowych.

Odpowiednia dieta to najskuteczniejszy sposób wspomagania leczenia. To uzupełnienie leków w takich chorobach jak: nadciśnienia, miażdżyca, cukrzyca, alergie, nowotwory, choroby układu pokarmowego (wzdęcia, wrzody żołądka i dwunastnicy, refluks, zespół jelita wrażliwego, zaparcia). Dieta wspomaga również leczenie anemii, problemów skórnych i grzybiczych.

Do zakresu pracy dietetyka należy:

  1. opracowanie indywidualnego planu żywieniowego
  2. zmiana nawyków żywieniowych klienta
  3. motywowanie klienta
  4. wytyczanie realnych celów i wzmacnianie poczucia własnej wartości
  5. wsparcie w procesie zmiany

Programy żywieniowe przygotowywane są na podstawie wyników badań, wytycznych lekarza prowadzącego, wypisów ze szpitala itp.

Konsultacja żywieniowa online odbywa się z dietetykiem online przez chat lub Skype.

Warto umówić się na konsultację dietetyczną online.

Żyj zdrowo – jedz zdrowo – unikaj chorób – poczuj radość z życia!

Twój Dietetyk / Psychodietetyk Online

Justyna Zielińska