ZABURZENIA ODŻYWIANIA ONLINE
Psychodietetyk online

Psychodietetyk łącząc w sobie wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, medycyny i psychologii, ma na celu wprowadzenie trwałych zmian w sposobie odżywiania i jakości życia. Nierzadko u kobiet jak i mężczyzn czy nawet nastolatków dochodzi do nadmiernego zainteresowania kwestią jedzenia, wyglądu i masy ciała, a przyczyny prawdopodobnie można upatrywać w problemach natury psychicznej. Spotkania z psychodietetykiem skupiają się na pracy nad zachowaniami, emocjami i sposobem myślenia osoby, która chce zmienić swoje nawyki żywieniowe. Za złymi nawykami żywieniowymi, często stoją problemy natury psychicznej, nieprzepracowane traumy czy nieradzenie sobie z emocjami.

Psychodietetyk online pomaga osobom, które mimo wiedzy dietetycznej ponoszą porażki we wprowadzaniu zmian żywieniowych, a także tym, które zmagają się z zaburzeniami odżywiania. Wzbudzi on odpowiednia motywację, pomoże poradzić sobie z problemami, które są przyczynami kompulsywnego objadania, niejedzenia lub zbyt częstego sięgania po niezdrowe jedzenie.

Jeśli nie masz czasu na wizytę w gabinecie stacjonarnym zapraszamy na konsultacje psychodietetyczną online z psychologiem żywieniowym. Spotkania z psychodietetykiem odbywają się w formię konsultacji przez internet – Skype.

Zaburzenia odżywiana (jedzenia) - terapia i pomoc online

Problem zaburzeń odżywiania zaczyna się powoli. Osoba niezadowolona z własnego wyglądu zaczyna stosować kolejne diety, głodówki, ale stopniowo traci kontrolę nad swoją wagą i życiem. Istnieje wiele rodzajów zaburzeń odżywiania:

  • ortoreksja – obsesyjne podejście do zdrowego odżywinia
  • bigoreksja – obsesyjna koncentracja na kwestii maskulatury ciała
  • anoreksja – jadłowstręt psychiczny
  • bulimia – napady niekontrolowanego objadania się
  • kompulsywne objadanie się

Oprócz zaburzeń związanych z nadmiernym odchudzaniem poważny problem stanowi również otyłość. Jest ona często wynikiem nadmiernego odczuwania głodu, niewielkiego uczucia sytości lub wynika z przyczyn psychologicznych.

Wszystkie powyższe problemy mogą dotyczyć ludzi w różnym wieku. Przyczyny są indywidualne a źródłem problemów nie jest samo jedzenie.  Dlatego warto skorzystać z fachowej opieki psychodietetyka on-line lub psychoterapeuty zaburzeń odżywiania, aby nauczyć się rozpoznawać emocje i zaspakajać potrzeby w innej formie.

Prowadzimy terapię zaburzeń odżywiania online dla dorosłych i młodzieży (dzieci od 13 roku życia).

Twój Psychodietetyk Online

Liliana Marcisz

Psycholog – Psychodietetyk

Jagoda Bester

Psycholog – Psychodietetyk – Dietetyk

Jagoda Bester

Psycholog – Psychodietetyk

error: Alert: Strona chroniona