DIETETYK I PSYCHODIETETYK ONLINE
Psychodietetyk online

Psychodietetyka, łącząc w sobie wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, medycyny i psychologii, ma na celu wprowadzenie trwałych zmian w sposobie odżywiania i jakości życia. Dlatego, spotkania z psychodietetykiem mają na celu nie tylko ułożenie jadłospisu, który umożliwi pacjentowi wykonanie określonego zadania, ale przede wszystkim skupiają się na pracy nad zachowaniami, emocjami i sposobem myślenia osoby, która chce zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Psychodietetyk online pomaga osobom, które mimo wiedzy dietetycznej ponoszą porażki we wprowadzaniu zmian żywieniowych, a także tym, które zmagają się z zaburzeniami odżywiania.

Nierzadko u kobiet jak i mężczyzn czy nawet nastolatków dochodzi do nadmiernego zainteresowania kwestią jedzenia, wyglądu i masy ciała, a przyczyny prawdopodobnie można upatrywać w problemach natury psychicznej. Do najczęściej spotykanych zaburzeń można zaliczyć anoreksję, bulimie, kompulsywne objadanie się, jak również unikanie pewnych pokarmów. Ponieważ źródłem problemów nie jest samo jedzenie, warto kwestię rozpoznania emocji i realizacji potrzeb oraz ich zaspakajanie realizować pod fachową opieką psychodietetyka online.

Jeśli nie masz czasu na wizytę w gabinecie stacjonarnym zapraszamy na konsultacje żywieniową online z psychologiem dietetycznym. Spotkania z psychodietetykiem odbywają się w formię konsultacji przez internet – Skype.

Dietetyk online

Dietetyka to nauka o żywieniu osób zarówno zdrowych, jak również chorych. Zajmuje się zasadami odżywiania, łączeniem leków z żywnością oraz profilaktyką chorób zależnych od żywienia.

Dietetyk przez internet – Skype to usługa, która może wyjaśnić wątpliwości dotyczące zdrowego odżywiania. Porada dietetyka online to więcej niż rozpisanie diety na podstawie wagi, wzrostu i składu ciała. Ponieważ każdy przypadek jest inny dietetyk kliniczny uwzględnia uwarunkowania genetyczne, choroby, preferencje żywieniowe, aktywność i tryb życia. Nasz e-dietetyk to profesjonalista z doświadczeniem klinicznym.

Dietoterapia online- odżywianie w chorobie

Dietoterapia skierowana jest do osób z problemami zdrowotnymi, dolegliwościami i chorobami.

Pomoc dietetyka klinicznego online skierowana jest do osób, które borykają się z problemem nadwagi, a także niedowagi i innymi chorobami, wymagającymi wprowadzania zdrowych nawyków żywieniowych. Dobry jadłospis nie tylko zmniejsza ryzyko zachorowania, ale również skraca czas choroby.

Odpowiednia dieta to najskuteczniejszy sposób wspomagania leczenia. To uzupełnienie leków w takich chorobach jak: nadciśnienia, miażdżyca, cukrzyca, alergie, nowotwory, choroby układu pokarmowego (wzdęcia, wrzody żołądka i dwunastnicy, refluks, zespół jelita wrażliwego, zaparcia). Dieta wspomaga również leczenie anemii, problemów skórnych i grzybiczych.

Do zakresu pracy dietetyka klinicznego online należy:

  1. opracowanie indywidualnego planu żywieniowego
  2. zmiana nawyków żywieniowych klienta
  3. motywowanie klienta
  4. wytyczanie realnych celów i wzmacnianie poczucia własnej wartości
  5. wsparcie w procesie zmiany

Programy żywieniowe przygotowywane są na podstawie wyników badań, wytycznych lekarza prowadzącego, wypisów ze szpitala itp.

Konsultacja żywieniowa online odbywa się z e-dietetykiem przez chat lub Skype.

Warto umówić się na konsultację dietetyczną online.

Żyj zdrowo – jedz zdrowo – unikaj chorób – poczuj radość z życia!

Twój Dietetyk / Psychodietetyk Online

Justyna Zielińska