Psychoterapia indywidualna i terapia par
Psycholog online Skype

Psychologowie i psychoterapeuci w poradnia-online to wykwalifikowani i sprawdzeni specjaliści. Potrzebujesz konsultacji lub psychoterapii umów sesję on-line.

Psycholog / Psychoterapeuta Online

Joanna Matusik

Psycholog – Psychoterapeuta psychodynamiczny / integratywny

Joanna Szlasa

Psycholog – Coach – Doradca zawodowy

Izabela Trojan

Psycholog – Psychoterapeuta TSR – Psycholog dziecięcy – Psychoterapia par

Liliana Marcisz

Psycholog – Psychodietetyk

Katarzyna Lasota

Psychoterapeuta psychodynamiczny – Certyfikowany Terapeuta Uzależnień

Agata Pizoń

Psycholog – Terapeuta Uzależnień

Renata Michalska

Psycholog – Psychodietetyk

Jagoda Bester

Psycholog – Psychodietetyk

Kamila Borkowska

Psycholog – Coach

Joanna Kempińska

Psycholog – Coach – Psychoterapeuta TSR

Marta Łukasiewicz

Psycholog – Psychoterapeuta poznawczo – behawioralny z dialogiem motywującym

Agnieszka Staszczyk

Psycholog – Psychoterapeuta TSR

Psychoterapia przez internet - czy warto?
Terapia psychologiczna w formie on-line to połączenie profesjonalnej, skutecznej pomocy psychologicznej ze współczesnymi możliwościami technicznymi.  Korzystanie z psychoterapii przez internet pozwoli Ci systematycznie brać udział w sesjach, bo bezsprzecznie są bardziej dostępne Psychoterapia online ułatwia odkrycie ukrytych problemów i znalezienie własnej drogi, dlatego poprawia jakość życia.  Pamiętaj, że korzystanie z usług psychoterapeuty to żaden powód do wstydu. Nie świadczy to też o słabości. Coraz więcej osób, także tych znanych i odnoszących sukcesy w życiu zawodowym bierze udział lub brało udział w terapii. Czasami potrzebujemy  pomocy specjalisty. Dobry psychoterapeuta, który poznawał psychikę ludzką przez co najmniej kilka lat, będzie w stanie pomóc nam zrozumieć działanie naszego umysłu.

Pierwsza konsultacja psychologiczna – jak ją zarezerwować?
Psychoterapeuta online z poradnia-online.com
Nasi doświadczeni e-psycholodzy i skuteczni psychoterapeuci online oferują leczenie depresji (w tym poporodowej), nerwicy, jak również zaburzeń nastroju czy osobowości. Terapeuci prowadzą psychoterapię online w zaburzeniach psychosomatycznych i odżywiania. Jeśli dręczy Cie obsesyjna toksyczna zazdrość lub jesteś w trudnym związku i kochasz za bardzo skorzystaj z psychoterapii przez Internet. Pomagamy w leczeniu ataków paniki, nadmiernym stresie, lęku oraz zespole stresu pourazowego, syndromie DDA, DDD, problemie seksualności oraz nerwicy, a także różnych fobii. Psychoterapia online  to skuteczne wsparcie specjalisty w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych. W jej wyniku można zwiększyć poziom własnej pewności, mieć lepszy sen, poprawić nastrój oraz mieć większą motywację do działania. Za pomocą terapii przez Skype pomożemy Ci poradzić sobie z doświadczeniem kryzysu emocjonalnego m.in. po rozstaniu, żałobie, utracie pracy.

W naszej Internetowej Poradni Psychologicznej prowadzona jest psychoterapia online przez skype:
 1. psychodynamiczna
 2. skoncentrowana na rozwiązaniach (TSR)
 3. integratywna
 4. poznawczo- behawioralna (CBT)
Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość. Psycholog, psychiatra, psychoterapeuta –czym się różnią?
Co to jest i na czym polega psychoterapia?
Psychoterapia to jedna z metod leczenia schorzeń, zaburzeń i nieprawidłowości dotyczących ludzkiej psychiki. Terapia psychologiczna to proces oparty na współpracy psychoterapeuty i pacjenta polegający na serii spotkań z psychoterapeutą. które mają na celu poprawę umiejętności radzenia sobie w trudnych momentach, a także uświadomienie natury problemów i wypracowanie konstruktywnych metod poprawy jakości życia. To działanie nakierowane na zmianę zachowań, przekonań lub emocji. Psychoterapia to usuwanie tego co przeszkadza w życiu, naprawianie tego co się da. Czasem to zaakceptowanie siebie takim jakim się jest. Zmiany oczekiwane w psychoterapii mogą dotyczyć usuwania skutków dawnych doświadczeń.
Psychoterapia online – jak wygląda?
Terapia online różni się od terapii twarzą w twarz tylko formą komunikacji. Usługa konsultacji psychologicznych oraz terapii online polega na tym, że pacjent łączy się z psychologiem przez  skype.

Każda terapia rozpoczyna się od konsultacji psychoterapeutycznej. Pierwsze spotkanie służy wzajemnemu poznaniu się oraz wstępnemu określeniu obszarów problemowych. To rozeznanie czy terapia jest potrzebna i czy nurt terapeutyczny, który stosuje psychoterapeuta jest dla danego pacjenta odpowiedni. Kolejnym krokiem jest wspólne podjęcie decyzji o terapii, ustalenie jej celów oraz zasad takich jak częstotliwość spotkań, czy płatność. Sesje odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu i trwają 50 minut. Często pacjenci zastanawiają się  jak długo trwa psychoterapia? Każdemu zależy aby terapia była jak najbardziej krótka i efektywna ale nie odwrócimy czegoś w kilka dni gdy narastało latami. Długość całej terapii jest więc sprawą indywidualną, a Ilość sesji w ramach psychoterapii uzależniona jest od diagnozy i problemu, z którym zgłasza się pacjent. Proces psychoterapii może zostać zakończony przez pacjenta w dowolnym momencie, jednak o pomyślnym przebiegu terapii i możliwości zakończenia we właściwym momencie decydują wspólnie terapeuta z pacjentem.
Dla kogo jest terapia par?
Terapia par to nic innego jak pomoc dla związków( zarówno nieformalnych, heteroseksualnych i homoseksualnych), a także małżeństw. W każdym, nawet najlepszym związku zdarzają się trudne chwile, nieporozumienia, ostre konflikty. Kryzysy w życiu pary mogą pojawiać się na różnych etapach ich wspólnego życia. Związek rozwija się bowiem wspólnie z osobami, które go tworzą, wchodząc w kolejne fazy. Niektóre kryzysy w związku można rozwiązać, jeżeli partnerzy dążą do kompromisu i szukają skutecznej metody komunikacji. Oczywiście nie zawsze się to udaje, wtedy warto zasięgnąć konsultacji psychologa specjalizującego się w terapii par. Pracujemy z parami doświadczonymi zdradą, przemocą, zaniedbaniem, niedojrzałością, problemami w obszarze życia seksualnego,  problemami wychowawczymi, często w sytuacji około rozwodowej. Pomagamy małżeństwom w sytuacjach, gdy czują strach i lęk przed ciążą lub porodem, czyli cierpią z powodu tokofobii.

A może masz inne problemy małżeńskie z którymi nie możesz sobie poradzić:
 • czujesz brak zaufania do męża, żony lub zniechęcenie do wspólnych rozmów
 • po narodzinach dziecka Wasz związek przeżywa kryzys
 • próbujesz żyć po zdradzie, ale nie wiesz jak wybaczyć
 • spędzacie ze sobą coraz mniej czasu i masz poczucie, że oddalacie się od siebie
To dobry moment na skorzystanie z profesjonalnej pomocy terapeutycznej.
Terapia dla par/małżeństw – jak pomaga?

Terapia dla par lub małżeństw przez internet uczy cieszyć się z tego co wspólne oraz ćwiczy umiejętność porozumiewania się. Ponadto skupia się na określeniu zasad wspólnego życia, które zaakceptują obydwie strony.

Terapia par/ małżeństw on-line pomaga:

 • uświadomić mocne i słabe strony związku
 • skonfrontować się z realizmem, gdy w związku są sprzeczne oczekiwania lub nierealistyczne marzenia
 • uwolnić się od nadmiernych zależności z rodziną (“mamisynek”, “córusia tatusia”)
 • uporać się z niezdrową odpowiedzialnością za rodziców i dylematem mama, czy żona
 • uświadomić systemy wartości preferowane przez osoby w związku i wypracować wspólne dla pary/ małżeństwa

W przypadku terapii par sesja trwała 90 minut.

error: Alert: Strona chroniona