Psychoterapia indywidualna
Psycholog online Skype

Psychoterapeuci w poradnia-online to wykwalifikowani i sprawdzeni specjaliści. Pomogą Ci za pomocą psychoterapii online poradzić sobie z depresją, natręctwami, nerwicą, stresem i kryzysami emocjonalnymi lub w innych problemach, które cię martwią. Będą Cię wspierać w żałobie, po traumatycznych zdarzeniach i w przewlekłej chorobie. Potrzebujesz konsultacji lub psychoterapii umów sesję on-line.

Psycholog / Psychoterapeuta Online

Joanna Sołtysik- Kowalska

Psycholog – Psychoterapeuta psychodynamiczny

Joanna Matusik

Psycholog – Psychoterapeuta psychodynamiczny / integratywny

Agnieszka Staszczyk

Psycholog – Terapeuta TSR

Katarzyna Mendoń

Psychoterapeuta psychodynamiczny

Wszyscy specjaliści

Polecani psychoterapeuci – opinie klientów

Zaangażowanie w moją historię, empatia i inteligencja emocjonalna okazywana mi na każdym ze spotkań sprawiły, że czułam się zaopiekowana, zrozumiana, bezpieczna i wysłuchana, a także zmobilizowana do walki o siebie. Polecam każdemu, kto potrafi korzystać z rad doświadczonej specjalistki i wdrażać w życie wszystkie cenne wskazówki. Spotkania pomogły mi zrozumieć wiele trudnych emocji z jakimi się zmagam oraz zatrzymać się i zastanawiać nad własnymi uczuciami, które wcześniej pomijałam. Bardzo dziękuję za pomoc!

M.

Zdecydowałam się na terapię chcąc odnaleźć siebie, zbudować system wartości oparty na przekonaniach, które mi służą, rozliczyć się z dzieciństwem i odpowiedzieć na pytanie - kim jestem? Z panią Joanną spotykamy się online od początku roku. Bardzo podobało mi się początkowe określenie celu terapii, monitorowanie gdzie jesteśmy na drodze do jego osiągnięcia. Pani Joanna jest bardzo uważna i zaangażowana. Celnie zadanym pytaniem potrafi zmienić perspektywę i otworzyć zupełnie nowe pola postrzegania problemu. Spotkania przebiegają w przyjemnej atmosferze, to bezpieczne miejsce do dzielenia się rzeczami trudnymi, czy takimi które wydają się śmieszne. Nie ma oceniania, jest wspólne przyglądanie się dlaczego działa się, bądź myśli tak a nie inaczej. Nareszcie czuję się ze sobą dobrze, nie udałoby mi się to bez pomocy pani Joanny.

A.
Psychoterapia online – dla kogo?

Nasi doświadczeni, skuteczni psychoterapeuci online oferują leczenie depresji (w tym poporodowej), choroby afektywno-dwubiegunowej jak również zaburzeń nastroju czy osobowości (m.in.bordeline). Terapeuci prowadzą psychoterapię online w zaburzeniach psychosomatycznych i odżywiania. Jeśli borykasz się z uczuciem pustki, niezrozumienia, dręczy Cię obsesyjna toksyczna zazdrość lub jesteś w trudnym związku i kochasz za bardzo skorzystaj z psychoterapii przez Internet. Pomagamy w leczeniu ataków paniki, nadmiernym stresie, lęku oraz zespole stresu pourazowego, syndromie DDA (dorosłe dzieci alkoholików), DDD (dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych), problemie seksualności oraz nerwicy, a także różnych fobii. Psychoterapia online  to skuteczne wsparcie specjalisty w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych. W jej wyniku można zwiększyć poziom własnej pewności, mieć lepszy sen, poprawić nastrój oraz mieć większą motywację do działania. Za pomocą terapii przez skype pomożemy Ci poradzić sobie z doświadczeniem kryzysu emocjonalnego m.in. po  poronieniu, stracie bliskiej osoby, utracie pracy.

W naszej Internetowej Poradni Psychologicznej prowadzona jest psychoterapia online przez skype w nurtach:
  1. psychodynamiczna
  2. skoncentrowana na rozwiązaniach (TSR)
  3. integratywna
  4. poznawczo- behawioralna (CBT)

Wybierz najlepszą psychoterapie online dla siebie – gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość. Psycholog, psychiatra, psychoterapeuta –czym się różnią?
Pomoc w trudnościach w sferze uczuciowej, po rozstaniu czy rozwodzie
Problemy w sferze uczuciowej mogą przyjmować różną postać. Dotyczyć mogą  nie tylko osób pozostających w związku, ale i tych, którzy mają trudności z nawiązywaniem relacji. Warto w procesie psychoterapii poznać przyczyny swoich lęków i swoje ograniczenia związane z bliskością. Częstym schematem, który nie pozwala tworzyć szczęśliwych związków jest nadmierne podporządkowywanie się jednej ze stron są też sytuacje, kiedy problemy w relacji wynikają z nieprawidłowości w procesie komunikacji (brak uważności, ocenianie, nadmierne doradzanie, krytykowanie). Ponieważ udane relacje są  podstawą poczucia szczęścia, dlatego niemożność wejścia w długotrwale czy satysfakcjonujące związki może być sygnałem, aby zasięgnąć opinii specjalisty. Z sesji indywidualnych przez internet warto skorzystać, gdy borykasz się m.in. z problemami:
  • nie potrafisz okazywać uczuć innym osobom
  • masz poczucie bycia niezrozumianym lub  niechcianym.
  • czujesz, lęk przed odrzuceniem,
  • masz problemy w sferze seksualnej
  • doskwiera Ci samotność ,a nie wiesz jak nawiązać relacje z innymi
Pomocy u psychoterapeuty warto poszukać również wtedy, kiedy nie możesz poradzić sobie po rozstaniu z ukochaną osobą (zerwanie, odejście partnera, separacja, rozwód). To normalne, że odczuwasz w takim momencie smutek i negatywne emocje. Nie zostawaj z tym sam lecz poproś o wsparcie  przyjaciół . Jeżeli jednak czujesz, że Twoje życie straciło sens, odczuwasz dolegliwości, które mogą wskazywać na depresję i nie wiesz, jak masz zacząć żyć na nowo – to dobry moment, aby skorzystać z pomocy online psychologa  lub psychoterapeuty.
Co to jest i na czym polega psychoterapia?
Psychoterapia to jedna z metod leczenia schorzeń, zaburzeń i nieprawidłowości dotyczących ludzkiej psychiki. Terapia psychologiczna to proces oparty na współpracy psychoterapeuty i pacjenta polegający na serii spotkań z psychoterapeutą. które mają na celu poprawę umiejętności radzenia sobie w trudnych momentach, a także uświadomienie natury problemów i wypracowanie konstruktywnych metod poprawy jakości życia. To działanie nakierowane na zmianę zachowań, przekonań lub emocji. Psychoterapia to usuwanie tego co przeszkadza w życiu, naprawianie tego co się da. Czasem to zaakceptowanie siebie takim jakim się jest. Zmiany oczekiwane w psychoterapii mogą dotyczyć usuwania skutków dawnych doświadczeń.
Psychoterapia przez internet - czy warto?
Terapia psychologiczna w formie on-line to połączenie profesjonalnej, skutecznej pomocy psychologicznej ze współczesnymi możliwościami technicznymi.  Korzystanie z psychoterapii przez internet pozwoli Ci systematycznie brać udział w sesjach, bo bezsprzecznie są bardziej dostępne Psychoterapia online ułatwia odkrycie ukrytych problemów i znalezienie własnej drogi, dlatego poprawia jakość życia.  Pamiętaj, że korzystanie z usług psychoterapeuty to żaden powód do wstydu. Nie świadczy to też o słabości. Coraz więcej osób, także tych znanych i odnoszących sukcesy w życiu zawodowym bierze udział lub brało udział w terapii. Czasami potrzebujemy  pomocy specjalisty. Dobry psychoterapeuta, który poznawał psychikę ludzką przez co najmniej kilka lat, będzie w stanie pomóc nam zrozumieć działanie naszego umysłu.

Pierwsza konsultacja psychologiczna – jak ją zarezerwować?
Psychoterapia zdalnie – jak wygląda?
Terapia online różni się od terapii twarzą w twarz tylko formą komunikacji. Usługa konsultacji psychologicznych oraz terapii online polega na tym, że pacjent łączy się z psychologiem przez  skype.

Każda terapia rozpoczyna się od konsultacji psychoterapeutycznej. Pierwsze spotkanie służy wzajemnemu poznaniu się oraz wstępnemu określeniu obszarów problemowych. To rozeznanie czy terapia jest potrzebna i czy nurt terapeutyczny, który stosuje psychoterapeuta jest dla danego pacjenta odpowiedni. Kolejnym krokiem jest wspólne podjęcie decyzji o terapii, ustalenie jej celów oraz zasad takich jak częstotliwość spotkań, czy płatność. Sesje odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu i trwają 50 minut. Często pacjenci zastanawiają się  jak długo trwa psychoterapia? Każdemu zależy aby terapia była jak najbardziej krótka i efektywna ale nie odwrócimy czegoś w kilka dni gdy narastało latami. Długość całej terapii jest więc sprawą indywidualną, a Ilość sesji w ramach psychoterapii uzależniona jest od diagnozy i problemu, z którym zgłasza się pacjent. Proces psychoterapii może zostać zakończony przez pacjenta w dowolnym momencie, jednak o pomyślnym przebiegu terapii i możliwości zakończenia we właściwym momencie decydują wspólnie terapeuta z pacjentem.