PSYCHOLOG DLA DZIECI MŁODZIEŻY RODZICÓW

Psycholog dziecięcy online to wsparcie dla dziecka i rodziców w sytuacjach kryzysowych oraz trudnościach wychowawczych. Zawsze warto się skonsultować, gdy martwisz się rozwojem emocjonalno – społecznym czy intelektualnym Twojego dziecka. Nierozwiązane trudności mogą powodować, że pojawią się nowe problemy. Nie warto odkładać decyzji o skorzystaniu z wsparcia, umów się na wizytę już teraz i uzyskaj profesjonalną pomoc psychologiczno – pedagogiczną. Zarówno konsultacja rodzicielska jak i psychoterapia dzieci mogą odbywać się u psychologa dziecięcego online.
Twój Psycholog Dzieci i Młodzieży Online

Joanna Sołtysik - Kowalska

Psycholog – Psychoterapeuta nastolatków od 14 r.ż.

Anna Borucka (Strachota)

Psycholog dziecięcy

Katarzyna Mendoń

Psychoterapeuta młodzieży od 14 r.ż.

Anna Mikułko

Pedagog – Psychotraumatolog

Pamiętaj!

Jeśli rezerwujesz sesję dla niepełnoletniego dziecka to pierwsza konsultacja musi odbyć się z jego rodzicem/ opiekunem prawny!

Pierwsze trzy spotkania dziecka/nastolatka ze specjalistą mają charakter diagnostyczno – konsultacyjny, w trakcie których dokonywana jest kwalifikacja do dalszych postępowań. Przynajmniej jeden opiekun prawny przed pierwszym spotkaniem konsultacyjno – diagnostycznym ze specjalistą podpisuje zgodę na pracę specjalisty z jego dzieckiem.

Po zakwalifikowaniu dziecka/ nastolatka do procesu terapeutycznego ustalany jest kontrakt oraz cel terapii. Zgodę na podjęcie psychoterapii winni podpisać obydwoje opiekunowie prawni

Bardzo dobry psycholog dziecięcy – opinie klientów

Cieszę się, że trafiłam na takiego psychologa. W formie kontaktu on-line pomogła nam zwalczyć lęk dziecka. Pani Ania jest sympatyczna, zaangażowana, profesjonalna i przede wszystkim chce pomóc. W środowisku domowym udało nam się osiągnać wszystko, co było celem. Dziękuję! Z pełną odpowiedzialnością polecam!

Pacjentka

Pani Ania niesamowicie angażuje się w swoją pracę. Indywidualnie rozpatruje każdy problem i zwraca uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Ma świetny kontakt z dzieckiem i z rodzicami. Potrafi w jasny sposób wszystko wytłumaczyć. Zawsze chętnie służy pomocą i dobrym słowem. Wykonuje także wnikliwe diagnozy integracji sensorycznej.

Pacjentka
Internetowy psycholog dziecięcy

Psycholog dziecięcy online to specjalista przygotowany do pracy z dziećmi w różnym wieku. Jest kompetentny w dziedzinie zjawisk charakterystycznych dla psychiki dziecka i nastolatka. Psycholog dziecięcy zajmuje się diagnozą problemów oraz zaburzeń występujących u dzieci i młodzieży, a także poradnictwem rodzicielskim przez internet.

Są takie momenty w rozwoju, które są niezwykle ważne np.: odpieluchowanie, odstawienie od piersi, rozpoczęcie przedszkola czy szkoły, kryzys dojrzewania. Jako rodzic możesz w tym czasie sięgnąć po wiedzę psychologiczną, która pomoże Ci dobrze przeprowadzić dziecko przez te wyzwania. Co ważne – możesz to zrobić nie wychodząc z domu, w wygodnym dla siebie terminie. Polecamy pomoc online dla Polaków mieszkających za granicą (w Londynie czy Brukseli, ale również w  małej miejscowości Anglii, UK, Danii, Francji, Irlandii, Niemiec czy odległych Stanów Zjednoczonych) z utrudnionym dostępem do psychologa dziecięcego. Konsultacje prowadzimy w języku polskim i angielskim.
Kiedy iść z dzieckiem do psychologa?

W trudach dnia codziennego łatwo nie zauważyć, że troski dotykają również dzieci. Choć problemy te są inne niż dorosłych, nie bagatelizuj ich. Skorzystaj z porady doświadczonego psychologa dziecięcego jeśli dziecko sygnalizuje, że ma trudności, z którymi sobie nie radzi. Gdy pojawią się trudne lub niepokojące zachowania u Twojego dziecka – agresja, tiki, samookaleczenia, wycofanie lub moczenie mimowolne,  bezsprzecznie są one zawsze wołaniem o pomoc.

Kiedy szukać pomocy psychologicznej dla dziecka? Na konsultację psychologiczną z dzieckiem warto również wybrać się, gdy:
  • Dziecko ma trudności w nauce, nie może się skupić w trakcie zajęć, jego wyniki w nauce nagle się obniżyły
  • Nastrój dziecka uległ zmianie w ostatnim czasie, dziecko jest smutne, miewa wybuchy złości, izoluje się od rodziny i rówieśników
  • Dziecko ma trudności w relacjach koleżeńskich, jest bardzo nieśmiałe, czuje się samotne
  • W domu pojawia się wiele konfliktów z udziałem dziecka (np. z powodu nadmiernej zazdrości o rodzeństwo)
  • Dziecko boi się przebywać bez rodziców, niechętnie się od nich oddala, odmawia chodzenia do przedszkola/szkoły
  • Występuje ciągła chęć grania w gry komputerowe, nadmierne oglądnie Tv, a próba kontaktu z nim podczas tych czynności, jest utrudniona i często kończy się wybuchem złości
  • Dziecko nadużywa telefonu komórkowego
  • Twoje dziecko zmaga się z koszmarami sennymi
  • Cierpi na fobie i lęki przed konkretnymi zadaniami ( np. lęk przed wypróżnianiem się) lub osobami
  • Nie reaguje na polecenia rodzica czy też w środowisku szkolno-przedszkolnym
  • Odmawia jedzenia, grymasi przy posiłkach, problemem jest wybiórczość pokarmowa

Ponadto zawsze kiedy zauważasz, że rozwój Twojego dziecka znacząco odbiega od rozwoju jego rówieśników lub nie masz pewności, czy postępowanie dziecka  jest odpowiednie dla danego wieku, warto o tym porozmawiać z psychologiem dla dzieci i młodzieży przez internet.
Psycholog dla dzieci i młodzieży w poradnia-online
Nasi specjaliści pomogą w walce z zaburzeniami rozwojowymi (autyzm, zespół Aspergera, ADHD, mutyzm, zespół Downa, a także kłopoty z nauką) i emocjonalnymi (fobia szkolna, depresja, nerwica czy lęki). Prowadzimy terapię dzieci i młodzieży, konsultujemy trudności adaptacyjne przedszkolaków oraz problemy dzieci w wieku szkolnym i nastolatków w okresie dojrzewania. Niewątpliwie z profesjonalnej porady i pomocy psychologa dziecięcego online mogą skorzystać rodzice, którzy pragną przygotować dziecko do trudnej sytuacji (rozstanie się rodziców czy urodzenie się rodzeństwa). Oferujemy również wsparcie psychologiczne online dla dzieci i młodzieży, które przeżywają trudne sytuacje lub zmiany w życiu (śmierć, choroba, zmiana środowiska czy szkoły). W sytuacji, gdy wizyta u psychologa mogłaby spowodować niepotrzebny, dodatkowy stres, godne uwagi są wtedy usługi psychologiczne on-line.
Psycholog dla nastolatków

Okres dojrzewania to jeden z najbardziej burzliwych okresów w życiu człowieka. Nastolatki przeżywają okres buntu, pierwsze miłości i rozczarowania. Są mocno rozchwiane  emocjonalnie i często nie radzą sobie z presją. Grupa rówieśnicza staje się dla młodego człowieka ważnym odniesieniem. Jeśli narastają konflikty oraz pojawiają się kłopoty z komunikacją w relacji rodzic – nastolatek, może warto skorzystać z pomocy psychologa dla dorastającego dziecka. W rozmowie z psychologiem często łatwiej się otworzyć. Forma online nie będzie żadnym problemem, bo przecież młodzież jest zaangażowana w wirtualny świat.

Psycholog młodzieżowy online oferuje pomoc w depresji, zaburzeniach zachowania i odżywiania. Ponadto, gdy dziecko potrzebuje terapii w zachowaniu impulsywnym, agresji, lękach społecznych oraz  pomocy w trudnościach szkolnych i z akceptacją wśród rówieśników.

Dorastanie to bardzo trudny czas – nie tylko dla samych młodych ludzi, ale również dla borykających się z różnymi dylematami rodziców. Nie wiesz jak wspierać zdrowie psychiczne dorastających dzieci skorzystaj z konsultacji u psychologa dla rodziców nastolatków.
Porady wychowawcze - konsultacje rodzicielskie online

Porady psychologa dziecięcego online udzielane przez internet to dobre rozwiązanie dla zabieganych rodziców.

Agresja słowna i fizyczna, zazdrość, bałaganiarstwo, kłamanie, kłótnie domowe to tylko niektóre trudne zachowania dzieci. Niegrzeczne dziecko? Otóż  za trudnym zachowaniem dzieci kryją się niezaspokojone potrzeby. Dlatego warto szukać, w jaki sposób zachowanie dziecka jest związane z jego dbaniem o siebie.  Pojawia się zachowanie, które nie zadawala Cię jako rodzica? Nie wiesz jak rozmawiać z nastolatkiem, który się buntuje? Masz wątpliwość czy sposób wychowania jaki stosujesz jest odpowiedni lub nie możesz się porozumieć z drugim rodzicem w sprawie wychowania dziecka? W związku z tym, porozmawiaj o swych problemach z wychowaniem  z psychologiem  on-line. Sposób postępowania, styl wychowania i określone postawy rodziców mogą pozytywnie lub negatywnie oddziaływać na kształtowanie osobowości dziecka, jego rozwój poznawczy, społeczny czy emocjonalny. Skorzystaj z konsultacji dla rodziców u psychologa online by stawiać granicę i wdrażać konsekwencję zamiast stosować kar.
Pomoc psychologiczna dla rodziców
Opieka nad dzieckiem jest wymagającym zajęciem. Może zdarzyć się tak, że będziesz czuł ogromną miłość do swojego dziecka, ale równocześnie w tym samym czasie poczujesz się wypalony. Objawy wypalenia rodzicielskiego to:
  • wyczerpanie psychofizyczne – brak siły do podejmowania działania,
  • nieefektywność – spowodowaną brakiem wiary we własne siły i podejmowane przez siebie inicjatywy,
  • dystans emocjonalny – nienawiązywanie emocjonalnych relacji z dziećmi, wykonywanie czynności mechanicznie.
W Polsce ten stan dotyczy aż 8% rodziców, czyli na stu rodziców ośmiu jest wypalonych (większość to matki), co plasuje nas w pierwszej trójce, obok USA i Belgii! Dlatego pozostawaj czujny na swój stan, ponieważ Twoje samopoczucie jest bardzo ważne dla rozwoju dziecka. Jeżeli poczujesz, że nie dajesz rady, nie wahaj się i skorzystaj z konsultacji rodzicielskiej.

Jesteś nadopiekuńczą matką lub ciągle martwisz się o swoje dziecko? Rodzic, który stale zamartwia się o swoje dziecko, to rodzic który może odczuwać w życiu codziennym frustrację oraz zmęczenie. Jeżeli właśnie tak się czujesz to również możesz zadbać o swoje zdrowie psychiczne i umówić się na konsultację z specjalistą-psychologiem dla dorosłych.
Trudności szkolne - kłopoty z nauką, w pisaniu, czytaniu ze zrozumieniem

Kłopoty z przyswajaniem wiedzy w szkole i w domu mogą być różnorakie, nie zawsze dotyczą braku chęci i lenistwa ze strony dziecka. Mogą to być np. nieodpowiednie relacje z rówieśnikami, brak warunków do nauki lub problemy rodzinne ale również zaburzenia integracji sensorycznej (nieodpowiednie oddziaływanie zmysłów) czy zaburzenia funkcji wzrokowej (wpływają na naukę czytania i pisania). Jak zmotywować dziecko do nauki? Przede wszystkim nie stwarzać atmosfery presji i nadmiernych oczekiwań. Warto natomiast poświęcić mu więcej uwagi, a także aktywnie zaangażować się w proces nauki, by problemy z nauką nie  wpłynęły negatywnie na jego poczucie własnej wartości. Czasami wskazane jest skorzystanie z terapii pedagogicznej lub psychologicznej.

Zarówno psycholog dziecięcy jak i pedagog online poprzez różnorodne ćwiczenia może pomóc Twojemu dziecku m.in. w zakresie motoryki małej i prawidłowego chwytu pisarskiego, przygotowania do osiągnięcia gotowości szkolnej, wspomagania umiejętności czytania, pisania i liczenia.