PSYCHOLOG DZIECIĘCY I MŁODZIEŻY ONLINE

Psycholog dziecięcy online to specjalista przygotowany do pracy z dziećmi w różnym wieku. Jest kompetentny w dziedzinie zjawisk charakterystycznych dla psychiki dziecka i nastolatka. Psycholog dziecięcy to profesjonalna pomoc on-line dla dziecka i rodzica.

Każdy ma jakieś problemy. W trudach dnia codziennego łatwo nie zauważyć, że troski dotykają również dzieci. Choć problemy te są inne niż dorosłych, nie bagatelizuj ich. W związku z tym, jeśli dziecko sygnalizuje, że ma trudności, z którymi sobie nie radzi, zgłoś się do psychologa dziecięcego. Gdy pojawią się trudne lub niepokojąc zachowania u Naszego dziecka – agresja, tiki, samookaleczenia, wycofanie lub moczenie mimowolne,  bezsprzecznie są one zawsze wołaniem o pomoc. Dlatego skorzystajmy z porady doświadczonego internetowego psychologa dziecięcego.

Prawie zawsze kiedy nie mamy pewności, czy postępowanie dziecka lub nastolatka jest odpowiednie dla danego wieku, warto o tym porozmawiać z e-psychologiem dla dzieci i młodzieży. Nasi specjaliści pomogą w walce z zaburzeniami rozwojowymi (autyzm, zespół Aspergera, ADHD, mutyzm, zespół Downa, a także kłopoty z nauką) i emocjonalnymi (fobia szkolna, depresja nerwica czy lęki). Konsultujemy trudności adaptacyjne przedszkolaków oraz problemy dzieci w wieku szkolnym i nastolatków w okresie dojrzewania. Niewątpliwie z profesjonalnej porady i pomocy psychologa dziecięcego online mogą skorzystać rodzice, którzy pragną przygotować dziecko do trudnej sytuacji (rozwód czy urodzenie się rodzeństwa). W sytuacji, gdy wizyta u psychologa mogłaby spowodować niepotrzebny, dodatkowy stres, godne uwagi są wtedy usługi psychologiczne on-line.

Formy pomocy online psychologa dzecięcego

Reasumując formy pomocy oferowane przez psychologa dziecięcego to:

  1. konsultacja psychologiczna online – gdy dziecko lub nastolatek odczuwa dolegliwości fizyczne np. bóle brzucha, głowy, kołatania serca, a także bezsenność lub zasłabnięcia, a które nie mają podłoża somatycznego
  2. porada psychologiczna online – w razie, gdy dziecko, nastolatek lub rodzic ma kłopoty z komunikacją w relacji rodzic – dziecko
  3. wsparcie psychologiczne online – dla dzieci i młodzieży, które bardzo przeżywają trudne sytuacje lub zmiany w życiu (śmierć, rozwód rodziców, adaptacje do przedszkola, zmiana szkoły czy środowiska)

Podczas gdy nie możesz skorzystać z usług stacjonarnej poradni psychologicznej umów się na rozmowę online z psychologiem dziecięcym.

Wybierz najlepszego psychologa online dla Twojego dziecka

Twój Psycholog Dziecięcy Online

Izabela Trojan

Anna Strachota

Porady psychologa dziecięcego online w problemach wychowawczych

Porady psychologa dziecięcego online udzielane przez internet to dobre rozwiązanie dla zabieganych rodziców. Niewątpliwie w naszych czasach rodzice są zwykle świadomymi odpowiedzialności za kształtowanie swoich pociech, dlatego często poszukują inspiracji i porad od innych osób czy autorytetów w dziedzinie wychowania. Z pewnością stąd niezwykła popularność książkowych poradników, jak również parentingowych blogów i for internetowych oraz programów telewizyjnych poświęconych wychowaniu dzieci. Mimo to czasami coś pójdzie nie tak. Pojawia się zachowanie, które nie zadawala Cię jako rodzica. Masz wątpliwość czy sposób wychowania jaki stosujesz jest odpowiedni? A może nie możesz się porozumieć z drugim rodzicem w sprawie wychowania dziecka? W związku z tym porozmawiaj o swych problemach z wychowaniem dziecka z psychologiem na konsultacji rodzicielskiej on-line.

Bezsprzecznie nawet najlepszy psycholog nie ma “instrukcji obsługi Twojej pociechy” i nie odpowie na pytania: “Jak namówić dziecko, by…”, “Jak zmusić dziecko, żeby…”. Z pewnością może wspólnie z rodzicami zastanowić się, czego wyrazem jest trudne zachowanie dziecka. Co chce przez zachowanie powiedzieć dorosłym, co przeżywa? Pamiętajmy, że dzieci przede wszystkim komunikują się z rodzicami poprzez zachowanie. W związku z tym trudności dziecka, nigdy nie można rozpatrywać w oderwaniu od rodziny. Może to zazdrość wobec rodzeństwa? Być może to my jako rodzice, chociaż chcemy jak najlepiej powodujemy odwrotny skutek? Chcesz się dowiedzieć jak wpływa na dziecko Twoje zachowanie – rozpieszczanie, brak konsekwencji, liberalizm, perfekcjonizm czy rygoryzm? Jeśli pragniesz zmiany, skorzystaj z konsultacji dla rodziców u psychologa online.

Profesjonalna pomoc psychologa dla dziecka i rodzica przez internet

Gdy Twoje dziecko ma kłopot lub niepokojący objaw skorzystaj z pomocy psychologa online dla dziecka. Nasz e-psycholog zajmie się diagnozą problemów, a także poradnictwem rodzicielskim. Jeśli nie możesz się porozumieć z nastolatkiem albo zabrakło Ci wiary w rodzicielską intuicję to nasi psychologowie online chętnie udzielą wsparcia w tej delikatnej materii. Podczas, gdy problemy nastolatka okażą się głębsze skorzystaj z terapii online.

Psycholog dziecięcy  on-line pomoże wybrać metody wsparcia prawidłowe dla rozwoju dziecka uwzględniając wiek, jak również  indywidualne plany, preferencje czy sposób bycia i oczekiwania związane z relacją na linii rodzic-dziecko.

Godna uwagi jest również diagnostyka psychologiczna dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym prowadzona w Naszej poradnia-online.com.

Skonsultuj swoje problemy wychowawcze z internetowym psychologiem dzieci i młodzieży online

Twój Psycholog Online

Izabela Trojan

Anna Strachota

Wiktoria Dróżka

Kamila Borkowska