TERAPIA DLA PAR
PROBLEMY W ZWIĄZKU

Nie jesteś zadowolony ze swojej aktualnej relacji, czujesz się samotny w związku lub przechodzisz kryzys w małżeństwie- skorzystaj z konsultacji lub psychoterapii dla par w formie online. Rozwiąż swoje problemy, by życie w bliskiej relacji z drugą osobą nie było źródłem frustracji i nieszczęścia lecz komfortu, wsparcia i przyjemności.

PSYCHOTERAPEUTA PAR ONLINE

Już wkrótce ....

Psychoterapia par

Czy potrzebujemy terapii dla par?
W każdym, nawet najlepszym związku zdarzają się trudne chwile, nieporozumienia, ostre konflikty. Kryzysy w życiu pary mogą pojawiać się na różnych etapach ich wspólnego życia. Związek rozwija się bowiem wspólnie z osobami, które go tworzą, wchodząc w kolejne fazy. Niektóre kryzysy w związku można rozwiązać, jeżeli partnerzy dążą do kompromisu i szukają skutecznej metody komunikacji. Oczywiście nie zawsze się to udaje, wtedy warto zasięgnąć konsultacji psychologa od związków.  Jeżeli z  powodu żalu, rozczarowania, doznanych przykrości ciężko jest wam prowadzić konstruktywny dialog i od dłuższego czasu tkwicie w patowej sytuacji ,bo nie potrafisz porozumieć się z partnerem, a czynione wysiłki nie przynoszą rezultatów, proponujemy skorzystanie z naszej oferty pomocy – terapii dla par przez internet.
Dla kogo jest terapia par?
Terapia par to nic innego jak pomoc dla związków (zarówno nieformalnych, heteroseksualnych i homoseksualnych), a także małżeństw. Dla wielu związków sesje terapeutyczne to najlepsza metoda na to, by odzyskać równowagę psychiczną, wzajemny szacunek i zrozumienie oraz przezwyciężyć kryzys. Pracujemy z parami doświadczonymi zdradą, przemocą, zaniedbaniem, niedojrzałością, problemami w obszarze życia seksualnego, problemami wychowawczymi, często w sytuacji około rozwodowej. Pomagamy małżeństwom w sytuacjach, gdy czują strach i lęk przed ciążą lub porodem, czyli cierpią z powodu tokofobii.

A może masz inne problemy małżeńskie z którymi nie możesz sobie poradzić:
 • czujesz brak zaufania do męża, żony lub zniechęcenie do wspólnych rozmów
 • po narodzinach dziecka Wasz związek przeżywa kryzys
 • ciągle kłócicie się o pieniądze lub o władzę (dominację) w związku
 • partner nadużył twojego zaufania poprzez niewierność, kłamstwo
 • różnice w poglądach np. w podejściu do wychowania dzieci, spędzania wolnego czasu, pracy powodują nieustające spory lub…milczenie(ciche dni)
 • spędzacie ze sobą coraz mniej czasu i masz poczucie, że oddalacie się od siebie
To dobry moment na skorzystanie z profesjonalnej pomocy terapeuty par. Praca terapeutyczna pary dotyczy relacji między partnerami, nie jest pracą indywidualną z każdym osobno. Jeśli jesteś w toksycznym związku możesz potrzebować psychoterapii indywidualnej.
Na czym polega terapia dla związków w kryzysie?
Terapia dla pary przeżywającej trudności, w głównej mierze, polega na diagnozie problemu, określeniu wspólnych terapeutycznych celów, poprawie komunikacji oraz wsparciu w odkryciu rozwiązań, nowych wzorców, które w tej konkretnej relacji będą skuteczne.

Doświadczyłeś zdrady, nie wiesz co robić, wybaczyć czy odejść? Terapeuta par nie podejmie za ciebie tej decyzji, nie określa  też winy, nie wydaje wyroków, nie ocenia decyzji. Pomoże natomiast poradzić  sobie z trudnymi emocjami – złością, smutkiem czy wstydem Praca nad zdradą jest pracą nad stratą (po poprzedniej formie związku i obecnym uprzednio zaufaniu) gdzie emocje (obu partnerów) muszą wybrzmieć aby zostały przeżyte i mogły być zaakceptowane. Chcesz spróbować uratować i utrzymać relację? Terapeuta pomoże spojrzeć na problem z szerszej perspektywy, by podjąć decyzję co dalej.
Terapia dla par/małżeństw – jak pomaga?

Terapia dla par lub małżeństw  uczy cieszyć się z tego co wspólne oraz ćwiczy umiejętność porozumiewania się. Ponadto skupia się na określeniu zasad wspólnego życia, które zaakceptują obydwie strony.

Terapia par/ małżeństw on-line pomaga:

 • uświadomić mocne i słabe strony związku
 • skonfrontować się z realizmem, gdy w związku są sprzeczne oczekiwania lub nierealistyczne marzenia
 • uwolnić się od nadmiernych zależności z rodziną
 • uporać się z niezdrową odpowiedzialnością za rodziców
 • uświadomić systemy wartości preferowane przez osoby w związku i wypracować wspólne dla pary/ małżeństwa

 Terapia par online w naszej poradni trwa 90 minut i odbywa się przez komunikator Skype.