JAGODA BESTER
Psycholog - Psychodietetyk - Dietetyk

Jestem psychologiem, psychodietetykiem oraz dietetykiem klinicznym, który łączy w swojej praktyce wiedzę z tych dziedzin, po to, aby dostosować sposób pracy do potrzeb pacjenta. Głównie zajmuję się redukcją masy ciała, zaburzeniami odżywiania z towarzyszącym nadmiernym jedzeniem, czyli: jedzenie pod wpływem stresu, pod wpływem emocji, uzależnienie od jedzenia, kompulsywne objadanie się. Co więcej zajmuję się również zaburzeniami odżywiania z restrykcjami żywieniowymi jak anoreksja. Pracuję nad budowaniem trwałych, zdrowych nawyków żywieniowych oraz nad odpowiednią relacją z jedzeniem.

Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 13 r. ż.

Zakres pomocy:
• redukcja masy ciała
• żywienie w chorobach (cukrzycy, miażdżycy, nadciśnieniu, chorobach przewodu pokarmowego, niedożywieniu)
• bezpłodność
• budowanie trwałych i zdrowych nawyków żywieniowych
• zaburzenia odżywiania
•kompulsyjne objadanie się
• anoreksja
• bulimia
• uzależnienie od jedzenia
• zespół jedzenia nocnego
• jedzenie pod wpływem stresu, emocji
• relacja z jedzeniem

Wybierz formę kontaktu, aby zobaczyć kalendarz

Doświadczenie:
Doświadczenie zawodowe zdobywałam już w okresie studiów poprzez współpracę z firmą NUTRICIA jako edukator żywieniowy. Swoje 7 letnie doświadczenie jako dietetyk zdobyłam dzięki współpracy z Centrum Trychologicznym w Krakowie, Gabinecie Bonne Sante w Krakowie oraz jako psychodietetyk w Cetrum Psychodietetyki “Przemiana” w Katowicach. Doświadczenie zawodowe jako psycholog, dietetyk zdobyłam również pracując z dziećmi  i młodzieżą w Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej DIADA w Gliwicach. Od wielu lat prowadzę również warsztaty profilaktyczne z zakresu profilaktyki psychologicznej i profilaktyki nadwagi i otyłości m.in. dla Zespół Lecznictwa Otwartego w Jaworznie, Fundacji Nowe Horyzonty w Warszawie oraz Klubu Seniora Platyna w Tychach.
Wykształcenie:

Jestem magistrem dietetyki klinicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz psychologii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończyłam również kurs “Psychodietetyka  w praktyce” Instytutu Psychodietyki we Wrocławiu oraz staż szkoleniowy. Uczestniczyłam w wielu konferencjach naukowych jako uczestnik, ale również jako prelegent. Jestem współautorem rozdziału  pt: „Zaburzenia odżywiania się – perspektywa psychodietetyczna” w pracy zbiorowej pt. „Dietetyka. Kompendium” pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Lucyny Ostrowskiej, PZWL 2020 oraz artykułów naukowych:

– Forum Medycyny Rodzinnej 2020, Via Medica: „Czy nadwagę mamy we krwi? Pacjent z otyłością olbrzymią, czynniki prowadzące do otyłości.” Grabowska A., Bester J., Pacut A., Kułach A., Major P.

– monografu: Grabowska A., Major P., Dąbek  A., Bester  J., Rudzińska  A., Pacut  A. (2019). Błędy w zachowaniach związanych z odżywianiem okresu dorastania z perspektywy wystąpienia otyłości olbrzymiej w wieku dorosłym. Badania jakościowe pacjentów bariatrycznych. Żywienie Człowieka i Metabolizm, 1(46), 28.