Jeśli sięgasz po tę książkę, by znaleźć w niej odpowiedź na to, co masz zrobić, by znaleźć faceta to nie łudź się, że dostaniesz w punktach listę czynności do odhaczenia. Jeśli w tej książce chcesz znaleźć instrukcję, jak postępować z mężczyznami, to również możesz poczuć się zawiedziona. Jeśli dzięki tej książce, chcesz zmienić swojego faceta, to szkoda Twojego czasu.

W tej książce dostaniesz materiał do refleksji nad samą sobą. Dostaniesz opis miłości, który zaczyna się od Ciebie, a dopiero później roztacza się na innych ludzi. Dostaniesz garść uśmiechu i mnóstwo miłości od jej autorki. Katarzyna Miller – to jej zawdzięczamy ten poradnik. Psycholożka, psychoterapeutka, filozofka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną. Kobieta kochająca życie i ludzi i potrafiąca się tą miłością dzielić.

Książka jest wywiadem i rozmową między Katarzyną Miller a dziennikarką Joanną Olekszyk. Została napisany w lekki sposób, choć dotyka często trudnych tematów, takich jak akceptacja siebie, utarte schematy z dzieciństwa, rozstania i kryzysy. Znajdziemy w niej wiele doświadczeń autorki, które zdobyła w praktyce terapeutycznej. Dzięki nim możemy bardziej utożsamiać się z przytaczanymi historiami i mieć poczucie, że są ludzie, którzy przeszli przez podobne sytuacje. Wciągająca lektura, którą chciałoby się przeczytać jednym tchem. Tu jednak ważna uwaga – warto po każdym rozdziale zrobić sobie przerwę na przemyślenie i analizę tego, co autorki chciały nam przekazać.

Jestem przekonana, że po przeczytaniu tej książki każdy będzie miał własne refleksje i być może doprowadzą one do konstruktywnych wniosków oraz działań. Tytuł książki sugeruje, że jest ona skierowana jedynie do kobiet, lecz moim zdaniem absolutnie tak nie jest. Myślę, że jest to lektura dla każdego, kto był, jest lub chce być w związku. I dla kobiet, i dla mężczyzn. Myślę, że po lekturze tej książki poznamy drogowskazy, które mogą zaprowadzić nas do szczęścia własnego, szczęścia w związku, a także do pokochania siebie samego i innych, ale tą zdrową miłością.

Psychologia dzieci i młodzieży

Przedszkolak na kozetce

Przedszkolak na kozetceAutor: mgr Izabela Trojan Wiek przedszkolny to szczególny czas w życiu dziecka. Dopiero między 5 a 7 rokiem życia, u dziecka, któremu zapewniono

Czytaj więcej »
stres
Psychologia

Stres i sposoby jego redukcji

Stres i sposoby jego redukcjiAutor: mgr Kamil Rudnicki Stres jest obecny w życiu każdego człowieka. Jego przyczyny mogą być różne w zależności od prowadzonego stylu

Czytaj więcej »