Twoje wybory są ważne - 6 zasad dokonywania wyboru!
Autor: mgr Joanna Matusik

Moje życie jest w moich rękach. Dziś, swoimi wyborami zapisuję swoją przyszłość.

Barbara Baraldi

  Już od rana pojawiają się pytania: cappuccino czy espresso?”, “spodnie czy sukienka?”. Życie to ciągłe dokonywanie wyborów.

  Pewne decyzje mają wpływ na Nasze życie, a inne są mało istotne. Wybór szkoły dla siebie czy dziecka, pracy, partnera to dylematy przed którymi większość z nas staje przynajmniej raz w życiu. Choć decyzja nie jest łatwa decydujemy się i przechodzimy do następnego etapu życia. Jest jednak wiele osób, które obawiają się podjęcia ważnej decyzji, by nie była zła. Jednak dopóki jej nie podejmiemy nie wiemy, czy jest dobra. ponadto, człowiek uczy się na błędach, a każda decyzja jest cennym doświadczeniem, które pozwala nam się rozwijać. Zmiany budzą w Nas strach i często wolimy trwać w marazmie, oraz narzekać na wszystko i wszystkich, ale nie na siebie. Twierdzimy, że “nie ma wyboru”, ale właśnie w ten sposób nie wybierając podejmujemy decyzję. Pamiętajmy, że wszystko co osiągnęliśmy, straciliśmy lub tylko o tym marzyliśmy wynika z wielu decyzji jakie podjęliśmy oraz wyborów, które były trudne.

  Jeśli wybór jest zadaniem ponad Twoje siły i popadasz w bezradność, wykorzystaj 6 zasad dokonywania wyboru.

Psychologia dzieci i młodzieży

Adaptacja dziecka do przedszkola

Adaptacja dziecka do przedszkolaAutor: mgr Anna Strachota Pierwszy miesiąc przebywania Waszego dziecka w nowym środowisku. Rozpoczął się proces budowania relacji zarówno z opiekunami jak i

Czytaj więcej »