Chcesz być silną psychicznie kobietą?

Chcesz być pewną siebie kobietą?

A może chcesz czuć się spełnioną kobietą?

Jeśli tak, to wskazówki, jak to zrealizować znajdziesz w książce „13 rzeczy, których nie robią silne psychicznie kobiety”. To doskonała propozycja dla wszystkich tych kobiet, które szukają siły psychicznej, odwagi i wewnętrznej stabilności. Autorka w bardzo przystępny sposób opisuje trzynaście najczęściej popełnianych przez kobiety błędów, które wpływają na nasze poczucie własnej wartości, samoocenę, motywację, postawę, sposób myślenia i postrzeganie świata. W prosty sposób tłumaczy psychologiczne mechanizmy funkcjonowania naszej psychiki oraz ich konsekwencje.

 

Przedstawia historie kobiet, które mimo wielu trudności i przeciwności losu znalazły w sobie siłę by walczyć i nie poddawać się. Autorka podkreśla, że każda zmiana i wykształcenie nowych nawyków i schematów myślowych wymaga czasu i zaangażowania. Jeśli ktoś przez dwadzieścia, czy trzydzieści lat swojego życia myślał: “Lepiej nic nie robić, bo i tak mi się nie uda”; “Nigdy nie osiągnę sukcesu”;  “To stanowisko w pracy nie jest dla mnie” to przeformułowanie w swojej głowie takich myśli nie wydarzy się z dnia na dzień.

Książkę tę polecam zwłaszcza kobietom, które czują, że utknęły w martwym punkcie swojego życia i boją się ruszyć, zrobić krok w przyszłość. Po tej lekturze otworzycie oczy i zrozumiecie, jak ważne jest zadbanie o siebie, swoje wnętrze, bo to daje nam siłę do dalszego działania.

Każdy rozdział książki kończy się krótkim podsumowaniem z praktycznymi wskazówkami, co można zrobić, a czego nie należy robić, aby być silną psychicznie kobietą.

Książkę tę powinny przeczytać wszystkie kobiety, które:

  • porównują się z innymi
  • chcą być perfekcyjne
  • czują się słabe i bezradne
  • wątpią w siebie i swoje umiejętności
  • rozpamiętują wszystko
  • unikają wyzwań
  • boją się łamać utarte schematy
  • boją się odnosić sukcesy
  • nie chcą się wyróżniać

Książka może być doskonałym świątecznym prezentem dla mamy, siostry, czy przyjaciółki, jako drogowskaz do zmiany siebie. Oczywiście, samo przeczytanie książki nie jest wystarczające, aby poradzić sobie z wieloletnimi problemami natury psychologiczniej, ale jest dobrym początkiem, który pomoże obrać właściwy kierunek.